Torek, 9. 10. 2018, smo učenci 7., 8. in 9. razredov že nestrpno pričakovali. Obetal se nam je obisk igralke, stand up komičarke in lutkarice Lucije Ćirović. Njen nastop smo prejeli kot nagrado za sodelovanje na vseslovenskem natečaju Zastava dežele Domišljije. Za natečaj smo morali prebrati mladinski roman madžarskega pisatelja Ferenca Molnarja  Dečki Pavlove ulice, ki je prvič izšel davnega leta 1906. To je zgodba o dečkih iz Budimpešte in pripoveduje o odraščanju, tovarištvu in žrtvovanju za skupno dobro. Sedmo-  in osmošolci pa za natečaj tudi že pridno izdelujemo zastavo dežele Domišljije.

Nastop igralke je bil zelo zabaven. Najprej nam je prebrala odlomek iz knjige in malo preverila, koliko nam je zgodba poznana. Nato je povedala, kakšne knjige je treba brati, kako pomembno je branje za nas in se malo pošalila na račun sodobnih elektronskih sporočil, posebno esemesov, ki si jih pošiljamo mladi. Potem smo se razdelili v dve skupini, si podajali knjigo iz rok v roke in tekmovali, katera knjiga Dečki Pavlove ulice bo prva prišla skozi vse roke v skupini. Na oder so morale tudi nekatere naše učiteljice in gospa  Lucija jim je dala na čelo listek z besedo, ki se je navezovala na prebrano knjigo. Učenci so učiteljicam postavljali vprašanja ali trditve, da so lahko ugotovile, kaj piše na listku.

Sledila je še podelitev bralnih značk učencem, ki so prejšnje leto pridno brali in usvojili bralno značko.

Zdelo se mi je, da je ura v trenutku minila. Želim si, da bi bilo takšnih obiskov in predstav na naši šoli še več.

Karin Pečnik, 8. a