12. oktobra je na Osnovni šoli Draga Kobala v Mariboru potekala prireditev ob tretjem narečnem festivalu Vsaka vas ima svoj glas. Ker je bil posnetek naše šole nagrajen, smo se sodelujoči učenci 7. a in 7. b-razreda z mentoricami Majdo Marijo Lesjak, Franjo Razdevšek in Lucijo Breznik ob 11.30 odpravili iz šole.

Na OŠ Draga Kobala so nas lepo sprejeli, nam podarili darilce, nato pa nas pospremili v garderobo. Ko smo se namestili, smo opravili tonsko vajo in šli na kosilo. Po tem smo imeli nekaj prostega časa. Fantje so igrali nogomet, me pa smo seveda navijale za naše »krokodilčke«. Sledilo je presenečenje ‒ peljali so nas na ogled podzemnih rovov iz 2. svetovne vojne v industrijsko cono Tezno. Vodič nam je povedal veliko zanimivih stvari. Po ogledu smo se vrnili na šolo, kjer smo imeli tudi ogled šole, ob 18. uri pa se je začela prireditev.

Vsi smo imeli tremo, vendar zaradi žarometov občinstva nismo niti videli, tako da je trema kmalu izginila. Celotna prireditev je bila zelo lepa in dobro izpeljana. Prijeli smo tudi priznanja za sodelovanje. Zelo sem ponosna, da smo bili nagrajeni.

»B’lo je ful fajn, pa ziher bom še enbrt sodeluvala.«

Tjaša Verhnjak, 7. a