Prvošolci, drugošolci in OŠPP smo v sredo, 5. 12. 2018, obiskali SNG Maribor. Ogledali smo si zelo znanega otroškega junaka Kekca. V gledališču so ob stoletnici slovenskega baleta ta znani literarni lik upodobili v baletni pravljici. Za naše učence je bila to malo drugačna predstava, ki je nismo vajeni, saj se z baletom ne srečujemo pogosto. V okviru OPB so si učenci že prejšnji dan ogledali film o navihanem Kekcu. S filmom so se seznanili z zgodbo o Kekcu in Pehti in tako lažje spremljali baletno pravljico. Vsi skupaj smo bili nad predstavo zelo navdušeni.

Po predstavi smo si ogledali še okrašeno mestno jedro. Med stojnicami in okrašenimi jelkami nas je presenetil tudi eden izmed prvih dobrih mož v mesecu decembru. Otroci so ga navdušeno pozdravili, Miklavž pa nas je obdaril z majhnim presenečenjem.

Danijela Planinšič