ZIMSKA ŠOLA V NARAVI NA RIBNIŠKI KOČI

V ponedeljek, 4. 3. 2019, smo se učenci 5. razreda z avtobusom odpravili na Ribniško kočo, da tam preživimo zimsko šolo v naravi.

Ko smo se pripeljali pod smučišče Ribniške koče, smo izstopili , vzeli prtljago iz avtobusa ter se dalje peš odpravili do koče. Našo prtljago so dostavili z motornimi sanmi.

Najprej smo si ogledali sobe, se vselili in se malo odpočili. Nato je sledilo kosilo, ki smo ga z užitkom pojedli, ker smo bili že pošteno lačni.

Po kosilu smo se vsi oblečeni v kombinezone in s smučkami na nogah odpravili na smučišče, kje smo se najprej preizkusili, kako dobro nam že gre smučanje. Nekaterim je šlo bolje, spet drugim slabše.

Vaditelji so nas tako razporedili v skupine glede na predznanje smučanja. Po treh urah smučanja smo šli reševat matematične učne liste. Po večerji pa smo se počasi odpravili v sobe in šli spat.

Naslednji dan smo se zgodaj zbudili, čeprav smo do zajtrka imeli kar nekaj časa. Po okusnem zajtrku smo se ponovno šli smučat vse do kosila. Ker pa je bil ta dan pustni torek, smo si vsi izdelali pustne maske, po večerji pa smo se v pustnih kostumih zabavali in uživali.

Utrujeni in polni doživetja smo popadali v postelje in sladko zaspali.

Naja, Lara, Jasna, Alina

Spoštovani starši!

Kot sem včeraj obljubila učencem, sem jih danes obiskala. Ponoči je Ribniško kočo pobelil sneg in sončno  vreme ter   snežna zimska idila sta me spremljali na poti od parkirišča, kjer sem pustila avto do koče, kamor sem odšla peš. Na smučišču pa so me pričakali nasmejani, zadovoljni učenci, ki so smučali v treh skupinah. Po kosilu so mi pokazali lepo pospravljene sobe, se malo odpočili in zopet odhiteli na sneg. Na smučišču sta se jim popoldan pridružila policista, ki sta jih podučila o varnosti na smučišču.

Vaši otroci se imajo v šoli v naravi lepo, pohvalili so odlično hrano in prijazne učiteljice.

Naj take vremenske razmere in dobro vzdušje traja do konca tedna!

Ravnateljica:   Anita Ambrož

Petošolci z učiteljicami vas obveščajo, da so srečno prispeli na Ribniško kočo.

Petošolci z učiteljicami