V četrtek, 25. 4. 2019, je na Prvi osnovni šoli Slovenj Gradec potekalo področno tekmovanje Šolski plesni festival. Tudi naša šola se je udeležila tekmovanja. Ob pred odhodom v Slovenj Gradec smo še zadnjič ponovili vse plese. Ko smo prispeli, smo najprej dobili štartne številke, s katerimi smo tekmovali. Najprej so bili na vrsti latinsko-ameriški plesi. Na tem področju sta Tina Cafuta in Jure Ovčak zasedla 2.mesto, Alja Stražišnik in Tjaša Verhnjak pa 3.mesto. Prvih šest parov pa se bo udeležilo tudi državnega tekmovanja. Sledili so standardni plesi, v katerih naša šola ni tekmovala. Nato so bile na vrsti produkcije, kjer je naša šola zasedla 3.mesto in se s tem rezultatom uvrstila na državno tekmovanje. Zadnja je bila kategorija v posameznih plesih. V kategoriji od 4.–6. razreda je Nuša Ladinek zasedla 6. mesto, Nastja Pečnik pa 5. mesto. Ekipno so naše učenke izmed 13 sodelujočih šol skupaj zasedle 2. mesto. V kategoriji od 7.–9. razreda pa smo punce izmed 10 sodelujočih šol skupinsko zasedle 2. mesto in smo se s tem uvrstile tudi na državno tekmovanje, ki bo potekalo meseca junija v Žalcu.

Tjaša Verhnjak, 7. a