Letošnje leto smo za projekt šole izbrali vodo. Učenci so po razredih spoznavali pomen vode za živa bitja, posledice onesnaževanja, vzroke in posledice pomanjkanja čiste pitne vode, vrste voda, skratka vse, kar je o vodi dobro vedeti. Seveda je treba vedeti tudi to, kaj se dogaja z odpadnimi vodami, ki zapuščajo naše domove po kanalizacijskih ceveh.

Prav zato smo zadnji sestanek ekokrožka izvedli malo drugače. Odločili smo se za ogled čistilne naprave, ki jo imamo na Spodnji Muti. Z gospodom Sašem Pavličem smo se dogovorili za obisk.

Res nas je danes, v torek, 18. junija 2019, pričakal ob Bistrici. Z zanimanjem smo poslušali njegovo razlago in si ogledali vse naprave, ki so potrebne za čiščenje odpadnih voda. Spoznali smo posamezne faze čiščenja ter pomen čistilne naprave za naravo, predvsem za bitja, ki živijo v naših rekah.

Po ogledu čistilne naprave smo se na poti proti šoli ustavili pri sladoledarju, kjer nam je sladek okus sladoleda odpravil neprijeten vonj v nosnicah.

Mentorica ekokrožka: Milena Repnik