Več si preberite na spletni strani: Evropski teden mobilnosti

Spoštovani starši, učenke in učenci!

Od 16. 9. do 22. 9. je »Evropski teden mobilnosti«. Na šoli smo se odločili, da se tudi mi vključimo v ta projekt, in sicer »PEŠ V ŠOLO«. Od 16. 9. do 20. 9. 2019 bodo vsi prevozi organizirani do zbornega mesta. Vsi učenci in učenke bodo iz teh lokacij v spremstvu učiteljev šli peš v šolo.
ZBORNA MESTA bodo:
– Gortina – cerkev
– Spodnja Muta – trgovina
– Gortina – igrišče
Gortina – sušilnica
OŠ Muta
Razpored odhodov v šolo.
Učenci, ki niso vozači in nimajo zbornih mest na Gortini ali Spodnji Muti, pridejo sami ali v spremstvu staršev PEŠ v šolo do 7.30.

V petek, 20. 9. 2019 bo zaključek »Tedna mobilnosti«, in sicer:

• Od 8.20 do 10.30 – športni dan (pohod).
  • Od 11.00 do 12.45 sledijo aktivnosti:
  • Na parkirišču OŠ Muta bo postavljen kolesarski poligon, kjer bodo učenci 5. razreda preverili svoje znanje vožnje s kolesi.
  • Učenci –9. razreda in OŠPP bodo izvajali dejavnosti (kolo, skiro, rolka, rolerji).
  • Učenci 1.–4. razreda bodo likovno ustvarjali na ulicah Mute in si dopoldan popestrili z igricami.
    Spoštovani starši, učenke in učenci, dnevi od 16. do 20. 9. 2019 bodo namenjeni gibanju. Pustimo avtomobile doma, sedimo  na kolo ali pa gremo peš – storimo nekaj za svoje telo in zdravje.

Ravnateljica Anita Ambrož, prof.

Trajnostna mobilnost v šolah in vrtcih

GREMO PEŠ! S kokoško ROZI!

Slogan letošnjega tedna mobilnosti je: »Gremo peš!«, kar seveda ne izključuje promocije ostalih trajnostnih mobilnih rešitev. Namen vseh dogodkov in akcij v tednu mobilnosti ostaja ozaveščene ljudi in predvsem »prevzgajanje« sodobnih misli in vezanosti na pretirano uporabo avtomobila. Ljudje morajo prepoznati prednosti, ki jih prinašajo zdrave življenjske navade – tako zase kot za okolje.
Z aktivnostjo Gremo peš  s kokoško Rozi želimo doseči naslednje cilje:

” prispevati k boljši ozaveščenosti otrok, staršev in učiteljev o pomenu trajnostne mobilnosti;
” povečati prihode otrok v šolo na trajnostni način za 7 % glede na izhodiščno vrednost;
” spodbuditi gibanje otrok in s tem krepiti njihovo zdravje;
” spodbujati prometno varnost vseh udeležencev prometa;
” zmanjšati motorizirani promet v okolici šol;
” povečati delež potovanj na način trajnostne mobilnosti;
” prispevati k zmanjšanju izpustov CO2 v okolje.

Na OŠ Muta pa se bomo zopet priključili tednu mobilnosti. K sodelovanju vabimo vse učence, da se nam tudi letos pridružite in se zjutraj podamo v šolo peš tali s kombiniranim potovanjem. (avto-peš, kombi-peš)
Na oglasni deski so zbirna mesta in čas odhoda. Poglej in se nam pridruži.
Kljub temu, da bo pešbus potekal le en teden pa se potrudimo, da spodbujamo mobilnost skozi celo šolsko leto, in sicer s hojo, kolesom, rolerji in se s tem borimo proti podnebnim spremembam ter s tem poskrbimo, da bo okolje čistejše.
Želimo vam uspešno izvedbo aktivnosti Gremo peš! ter čim več trajnostnih prihodov!

Gremo peš!