EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI NA OŠ MUTA

V tednu med 16. in 22. 9. je potekal Evropski teden mobilnosti pod sloganom »Gremo peš s kokoško Rozi«.

Del tega smo bili tudi učenci OŠ Muta, ki smo od ponedeljka do petka hodili v šolo peš, s kolesi ali skiroji. Zjutraj smo se zbrali na treh točkah, in sicer na igrišču na Gortini, pri OŠ Muta ter pri Marketu na Spodnji Muti, ter se v spremstvu učiteljev podali proti šoli. Vsak dan smo za nagrado dobili tudi kartice, s katerimi bomo lahko pri razrednih urah igrali družabne igre, izpolnjevali pa smo tudi razredni plakat o prihodih v šolo.

Teden mobilnosti smo v petek zaključili s športnim dnevom. Najprej smo se odpravili na krajši pohod, nato pa smo se razdelili v tri skupine in se podali na svoje aktivnosti. Lahko smo kolesarili, se vozili s skirojem ali rolerji ali igrali tenis.

Prepričani smo, da je teden mobilnosti marsikomu ostal v lepem spominu in se bo še kdaj z veseljem podal peš proti šoli ter s tem pripomogel k reševanju našega planeta.

Šolski novinar Tilen Štifter, 8. a

Ta teden  je teden mobilnosti. Vsi učenci hodimo peš v šolo.
Dnevi v tem tednu se zame začnejo tako:
Zjutraj vstanem ob 6.30 in se uredim. Potem grem na igrišče. Ko se vsi učenci, ki smo doma na Gortini, zberemo, gremo skupaj z učitelji peš proti šoli na Muti.
Na poti do šole se med hojo pogovarjamo in si pravimo smešnice. Tako nam čas hitreje mine.
Ko pridemo do šole, smo vsi utrujeni, a vseeno dobre volje. Hitro si v garderobi obujemo copate in stečemo k pouku.

Ivana Pečoler, 4. b