Od 17. do 20. septembra 2019 je potekal Evropski teden mobilnosti. Tudi naša šola se je udeležila tega projekta z naslovom GREMO PEŠ.

Učenci z Gortine smo se vsako jutro zbrali v športnem parku na Gortini, zato sem se morala zbuditi že ob 6. uri. Na poti do šole sta nas spremljali učiteljici Martina in Anita. Ko smo se vsi zbrali, smo peš odšli po kolesarski poti do Mute. Po poti smo se zabavali. Med potjo smo pobirali koruzne storže, ki so ležali na tleh. Veliko smo se pogovarjali in se smejali našim šalam. Kljub slabi vremenski napovedi, smo vsak dan v šolo šli peš. Zvečer smo hitro zaspali, saj smo bili utrujeni od hoje.

Ema Hudnik, 4. b

Prejšnji teden smo imeli teden mobilnosti.

Vsi smo zjutraj hitreje vstajali, saj smo v šolo prihajali peš z različnih koncev: eni z Gortine, drugi s Spodnje Mute, učenci z Mute pa so vsako jutro nam prišli nasproti.

Med potjo smo se veliko pogovarjali. V šoli smo dobili delovne zvezke Gremo peš s kokoško Rozi. Vsak, ki je prišel v šolo peš, pa tudi tisti, ki je popoldan opravil dolg sprehod, je dobil za nagrado kartico s kokoško Rozi.

V petek smo imeli športni dan, zato smo odšli na dolg pohod do gozda. Na strelišču smo se igrali in jedli malico. Ko smo se vrnili v šolo, smo odložili nahrbtnike in odšli pred šolo na asfalt risat s kredami. Razdelili smo se na skupine in si poiskali svoj prostor, kjer smo risali na temo prometa. Ko smo končali z risanjem, smo odšli na kosilo.

Ta teden mi je bil zelo zanimiv, saj sem se nadihala svežega zraka, da sem se lažje učila. Še posebej je ta teden koristil tistim učencem, ki se drugače v šolo vozijo s kombijem, avtobusom ali avtomobilom.

Lana Špegelj Mongus, 4. b

Prejšnji teden je potekal teden  mobilnosti. Tudi naša šola je sodelovala v tem projektu. Namesto, da bi se v šolo vozili z avtomobili, smo se vsako jutro v šolo odpravili peš. Tako smo poskrbeli  za naravo in svoje zdravje. Želimo si, da bi vsi ljudje hodili peš ali se vozili s  kolesom.

Hoja je bila zabavna, saj smo se med potjo nasmejali in se pogovarjali kaj veselega. Nadihali smo se tudi svežega zraka. Ko smo prišli v šolo, smo se napili vode, saj smo bili zelo žejni, nato pa se je že začel pouk.

Tisti teden je bil zabaven teden, ker smo bili veliko zunaj in se lahko družili s prijatelji. Komaj čakam, da bomo spet hodili peš in se zabavali.

Julija Pongrac, 4. b

GREMO PEŠ

Gremo peš, gremo peš,
s kokoško Rozi gremo peš.
v šolo gremo peš.

skupaj gremo peš.
Gremo peš, gremo peš,
tudi v tednu mobilnosti gremo peš.

Lana Ledinek     4.a

KOKOŠKA ROZI

Ko se zjutraj zbudim,
se oblečem in odhitim,