V četrtek, 26. 9. 2019, je na naši šoli potekala podelitev priznanj za osvojeno bralno značko v lanskem šolskem letu. Mnogi učenci smo se lani trudili in pridno prebirali knjige ter nato o njih pripovedovali knjižničarki, mlajši pa svojim razredničarkam.

Tako nas je v četrtek obiskala slovenska pravljičarka Ljoba Jenče, ki se ukvarja s prenašanjem ljudskega izročila na prihodnje rodove. Zaigrala nam je na ljudska glasbila in ob tem zapela nekaj ljudskih pesmi, ki jih je otela pozabi, vsaka pesem pa je imela tudi svojo zgodbo. Pripovedovala nam je tudi pravljico o kralju Matjažu, ki je bila zelo zanimiva.

Na koncu nam je ob pomoči naše ravnateljice in knjižničarke podelila priznanja za uspešno opravljeno bralno značko. Vsi smo se zelo zabavali in prepričani smo, da nam bo ta dogodek še dolgo ostal v lepem spominu.

Šolski novinar Tilen Štifter, 8. a