Od 7. 10. do 13. 10. tudi na naši šoli poteka TEDEN OTROKA. V ta namen smo v ponedeljek, 7. 10., pripravili kratko prireditev, kjer so učenci razmišljali o osrednji temi »Naše pravice«. Spregovorili smo o številnih pravicah s poudarkom, da ima čisto vsak otrok na tem svetu pravico, da živi s tistimi, ki najbolje skrbijo zanj. Vsak otrok ima pravico do hrane, pijače in čiste vode, ki mu omogoča zdrav razvoj. Pomembna pravica je tudi, da se otroci brezplačno izobražujejo in imajo pravico, da izražajo svoje misli, želje in ideje.
Ker med osnovne pravice spada tudi pravica do kvalitetnega preživljanja prostega časa, smo tudi tokrat na šoli organizirali popoldanske delavnice za učence.
Samo s spoznavanjem in razumevanjem pravic, ki nam pripadajo, lahko odraščamo v odgovorne osebe, ki bodo znale spoštovati tudi pravice drugih in se borile za uresničevanje pravic vseh!

Marijana Senica

Nekaj utrinkov …