Tudi letos smo se na naši šoli pridružili projektu Nacionalni mesec skupnega branja.

V sredo, 9. 10. 2019, smo se zbrali v šolski knjižnici, kjer so učenci devetih razredov Andreja Pungartnik, Leon Krajnc, Nika Čeh, Karin Pečnik, Ines Gracej, Blaž Lapajne in Deja Ofak Brkič brali pravljice učencem 2., 3. in 4. razreda. Po branju pa so pripravili še ustvarjalne delavnice.

Jožica Lauko

Bil sem na ustvarjalni bralni delavnici. Tako mi je bilo zabavno, da sem čisto pozabil, da sem na delavnici in čas je zelo hitro minil.

Najprej smo poslušali pravljico o fantku, ki se je bal vode. Ko pa je bil prijatelj v nevarnosti, ker je padel v vodo, je fant zbral pogum, pomagal mu je ter ga rešil iz vode. V zgodbici so nastopale tudi živali, ki so fanta tolažile, ko je bil žalosten, ker so se drugi norčevali iz njega. Ta del zgodbice smo tudi zaigrali z lutkami, ki smo jih naredili sami. Z nami sta brali in ustvarjali devetošolki Nika in Karin, ki sta bili zelo prijazni. Med delavnico smo se tudi sladkali, pili čaj in se družili.

Tudi drugo leto se bom udeležil te delavnice, ker sem zelo užival.

Mark Kohn, 3. a