Spoštovani starši,

v petek, 13. 3. 2020 smo ob 18.00 dobili pisno navodilo o tem, da se bo uredba o zaprtju šole spremenila na ta način, da prepoved zbiranja v šolah ne bo veljala v primerih potrebe po nujnem varstvu otrok.

Nujno varstvo otrok bo organizirano le za učence od 1. do vključno 5. razreda, katerih starši bodo nujno potrebovali varstvo, ker bodo dolžni še naprej opravljati svoje delo, ki je pomembno za delovanje družbe in države v izrednih razmerah.

Organizacija nujnega varstva se dogovori izključno na nivoju posamezne občine, z županom, poveljnikom Civilne zaščite in ravnateljem šole.

Osnovna šola Muta bo od ponedeljka, 16. 3. 2020 dalje ZAPRTA, iz razloga zajezitve širitve koronavirusa.

Od torka, 17. 3. 2020  dalje bo SAMO za NUJNE PRIMERE odprt poseben oddelek za učence od 1. do 5. razreda (lokacija bo znana v ponedeljek).

Sprejemali bomo le zdrave otroke staršev, kjer sta OBA STARŠA dolžna opravljati delo pri delodajalcu in to izkažeta s pisnim potrdilom/izjavo delodajalca. Nujni primeri poklicev so določeni pod pojmom »kritična infrastruktura v Sloveniji«.

V primeru, da je eden od staršev doma (porodniška, bolniška, dopust, brezposeln, možnost varstva zaradi ne – nujnih del,…), drugi pa v navedenih poklicih, MORA biti OTROK DOMA.
Da bomo IZREDNO DEŽURSTVO pod POSEBNIMI POGOJI lažje organizirali vas prosimo, da nas obvestite o morebitni PRISOTNOSTI vašega otroka na e-naslov jelka.furman@guest.arnes.si ali po telefonu:

051 425 892 do ponedeljka, 16. 3. 2020 do 10.00.

V prijavi navedite:

• ime in priimek otroka,
  • razred, ki ga obiskuje,
  • zadolžitev, ki jo imata oba starša in
  • čas, v katerem bi varstvo za otroka potrebovali.

Nujno varstvo učencev se izkazuje s pisno izjavo delodajalca pri kateremu so starši zaposleni (pridobi starš), da opravljajo delo, ki je pomembno za delovanje družbe in države v izrednih razmerah. Takšno delo opravljajo zdravstveni delavci, zaposleni v civilni zaščiti, vojski in policiji in v drugih službah, ki so pomembne za oskrbo prebivalstva.

Do 19. 3. 2020 je lahko to določilo v izjemnih primerih tudi opuščeno, saj si morajo starši pisne izjave šele pridobiti. Ravnateljica  tako na podlagi ustne izjave ali poznavanja prosilca varstvo otroku odobri brez dokazila. Po 19. 3. 2020 se ta možnost izkazovanja potrebe prekine in jo nadomesti pisna izjava.

Prosimo vas, da z VSO SKRBNOSTJO presodite ali varstvo v šoli zares potrebujete ali lahko otroka kljub vsemu zaupate v drugo varstvo.

V šoli bomo uvedli poostreno higieno ter poseben protokol prihoda in odhoda otrok ter odraslih. Prosimo, da upoštevate naša navodila in pravila, v okviru katerih bomo delovali v kriznih razmerah.

O vseh nadaljnjih informacijah in ukrepih vas bomo obveščali preko naše spletne strani http://www.osmuta.si/ in eAsistenta.

Obrazec_potrdilo delodajalca

Anita Ambrož, prof.