Tretješolci so sodelovali na likovnem natečaju Brez kmeta ni hrane, ki so ga razpisale Zelene doline v sodelovanju z Zvezo slovenske podeželske mladine. Učenka 3. b-razreda Anika Vrhnjak je dosegla 2. mesto v kategoriji 3. in 4. razred in tako je nagrado prislužila celotnemu razredu. V petek, 11. 6. 2021, na dan slovenskega tradicionalnega zajtrka, so 3. b-razredu šolsko uro popestrili mladi iz Zveze slovenske podeželske mladine. Nagrajenka je druženje opisala takole:
Sem Anika Vrhnjak, nagrajenka likovnega natečaja »Brez kmeta ni hrane«. Imeli smo res zabaven dan, na katerem smo delali jabolčni sok in jabolčni jogurt. Naučili smo se, kako izdelajo in pridelajo hrano, ki sestavlja tradicionalni slovenski zajtrk (kruh, mleko, maslo, med in jabolko), kaj vse delajo kmetje in da je hrana, pridelana na kmetiji, veliko boljša kot kupljena v trgovini. Ne pozabite: brez kmeta ni hrane.

Mentorica Doroteja Požarnik