Teden otroka je program Zveze prijateljev mladine Slovenije. Temelji na obeleževanju Svetovnega dneva otroka, ki ga je leta 1956 priznala Generalna skupščina Združenih narodov, Mednarodna zveza za varstvo otrok (I.V.C.W.) in Mednarodni fond za pomoč otrokom Unicef pa sta od leta 1957 skrbela za obeleževanje tega dne. (vir: Glasilo ZPMS 1967, 1969, 1973) Po priporočilih ZN se je Svetovni dan otroka (zasledi se tudi termin »Mednarodni otroški dan«) praznuje prvi ponedeljek oktobra.

Tema letošnjega tedna otroka je bil RAZIGRAN UŽIVAJ DAN, trajal pa je od 4. do 10. oktobra.

V tem tednu so učenci naše šole uživali v različnih dejavnostih (igre na hodnikih med odmori, ustvarjalne delavnice, glasba med glavnim odmorom, sodelovanje na različnih natečajih, sladka presenečenja in še mnogo več). Nekaj utrinkov si lahko ogledate na fotografijah. Ključna sporočila letošnjega tedna otroka so bila, da ti igra pomaga razvijati domišljijo, igra krepi telo, igra spleta prijateljstva in igra nas povezuje.

Zapisala mentorica Tedna otroka:

mag. Helena Boh