OBISK BODOČIH PRVOŠOLCEV

V torek, 24. 5. 2023, so v šolo stopili bodoči prvošolci. Seveda še ne povsem zares, a tudi ne za hec. Učenci prvega razreda, ki so sedaj že pravi strokovnjaki v šoli, so jih sprejeli medse in jim za eno šolsko uro odstopili svoje šolske klopi. Ko so prišli v razred, so jih prvošolci sprejeli s pesmijo. Bodoči prvošolci so sedli v šolske klopi, prvošolci pa so postali njihovi mentorji. Tako se je učenje skozi igro začelo. S paličicami so prikazovali števila, se med štetjem gibali in zapisali svoje ime. Prav tako so vadili ritem ter se naučili izštevanko. Prvošolci so jim bili na razpolago za pomoč in vprašanja. Za konec so tudi vrtčevski otroci zapeli pesem. Skupaj smo preživeli čudovito uro.

Janja Gnamuš