Športni dan orientacija

V ponedeljek, 23. 10. 2023, smo učenci od 4. do 9. razreda imeli športni dan (orientacija). Zbrali smo se na igrišču in se postavili v zbor. Učitelj Stanko nas je razdelil v 12 skupin. Vsaka skupina si je izbrala ime, nato pa dobila mapo, v kateri je bil zemljevid.

Ko smo se končno odpravili na pot, nas je druga skupina kmalu dohitela. Vodja naše skupine je bil Luka, njegova pomočnica pa Eva. V gozdu smo srečali drugo skupino, ki ni vedela, kje se nahaja druga kontrolna točka. Skoraj smo se odpravili v napačno smer, a je naša učiteljica to še pravi čas opazila. Prvi podpis smo dobili na prvi kontrolni točki pri učiteljicah Jolandi in Alenki, drugega pa na naslednji kontrolni točki pri učiteljici Franji in učiteljici Majdi. V gozdu je bilo mokro in blatno ter polno podrtih dreves. Končno smo prišli iz gozda na kolesarsko pot. Tretji podpis smo dobili na tretji točki pri učiteljici Anji na Gortini. Vzeli smo si sirovo štručko in sok. Po malici smo v skupinah izpolnjevali naloge na listu, ki smo jih dobili pred začetkom pohoda. Ko smo rešili naloge, smo se še posladkali in družili s prijatelji. Počasi smo se po kolesarski poti odpravili do šole. Učiteljica je bila zelo razočarana, saj so nekateri učenci iz prejšnjih skupin metali odpadke po tleh. Naša skupina jih je pobrala in odvrgla v koš. Vsi smo bili že zelo utrujeni, ko smo končno prispeli do četrte kontrolne točke, na kateri sta nas čakali učiteljici Natalija in Nina.

Ko smo prispeli do šole, so nas že čakali pečeni kostanji. Najedli smo se, pobrali papirčke in odšli domov.

Tia Križovnik, 7. a