V sklopu dogajanja ETM 2024 je predvidena začasna popolna zapora Šolske ulice, ki se bo izvedla v času od 16. do 22. 9. 2024 v neposredni bližini Osnovne šole Muta.

Ulica, za katero se predvidi zapora, je ena iz med bolj obremenjenih ulic v jutranji in popoldanski konici v času prihoda in odhoda otrok v šolo. S postavitvijo zapore bi preprečili pretočnost prometa v šolskem okolišu in s tem omejili vožnjo avtomobilov v neposredni okolici šole in otrokom omogočili kar najbolj varno pot v šolo.

Ker gre za prometno zelo obremenjeno območje, kjer je frekvenca prometa zelo visoka, želimo z enotedensko zaporo približati nov model ureditve s povečanjem obsega površin namenjenih za šolske aktivnosti.

V času zapore bo na ulici potekal program oblikovan za Teden evropske mobilnosti, novo pridobljen prostor na ulici pa se bo koristil tudi kot prostor namenjen učnim uram.