Se še spomnite tistih časov, ko smo se kot otroci igrali na dvorišču z vsem, kar nam je prišlo pod roke? Čeprav nismo imeli igrač, je naša igra bila polna izvirnih idej z namišljenimi pravljičnimi bitji, dogodki in junaškimi dejanji. Dovolj nam je bilo le nekaj vej ali palic, kamen, opeka, pa še kakšen zanimiv zavržen predmet.

Tudi današnji otroci so polni ustvarjalne domišljije, kadar ni na razpolago žog ali kakšnih drugih igrač za igro na prostem.

Če ne verjamete, si oglejte fotografije podob, ki so jih ustvarili učenci v podaljšanem bivanju na zelenici pred šolo.

Zaradi urejanj je tam trenutno nekaj kupčkov zemlje s kamenjem, ostankov korenin podrtih dreves in travne ruše. Vse to so uporabili učenci in ustvarili žabo, fantka, dinozavra, ptico in različne zanimive skulpture.

Le kam bi prišli brez domišljije?

Milena Repnik