Športni dan 5. razred – kolesarski poligon

V petek, 23. 9. 2022, smo na OŠ Muta izvedli 1. športni dan. Za razliko od vseh ostalih razredov, ki so imeli pohode, smo petošolci dan preživeli na šolskem igrišču.

Najprej sva učiteljici ob pomoči nekaterih učencev postavili poligon. Ostali so se skupaj z dvema učiteljicama odpravili po bližnji okolici šole in si ogledali prometne znake ter ponovili njihov pomen.

Nato smo pred začetkom vožnje po poligonu imeli priložnost si ogledati šolski čebelnjak, kjer nam je čebelar povedal veliko zanimivosti in z veseljem odgovoril na vprašanja učencev.

Po vrnitvi na igrišče smo pričeli z vožnjo po poligonu. Sprva so imeli nekateri učenci nekoliko težav, ki so jih po nekaj zaporednih vožnjah premagali. Učenci so uživali, se med seboj spodbujali in se veselili vsake uspešno premagane ovire. Dopoldan nam je zelo hitro minil. Zaključili smo s preizkusom vsakega posameznika in na koncu smo lahko za vsakega prisotnega učenca zabeležili uspešno opravljen test na poligonu.

Mateja Podrzavnik