Šolanje na daljavo je postalo stalnica našega vsakdana. V želji, da bi učenci pri pouku na daljavo pridobili čim več znanja in tudi veščin za življenje, Vas prosimo za sodelovanje tudi tokrat.

Vsi, starši in učitelji želimo vašemu otroku najboljše, zato vas prosimo, da spodbujate otroke, da:

– obveznosti za šolo naredijo sami,

–  so učenci na videokonferencah v sobi sami,

– jih pri šolskem delu ne moti nihče od članov družine,

– vprašajo učitelje, kadar česa ne razumejo,

– v dogovorjenih rokih izpolnijo obveznosti, ki jim jih dajo učitelji,

– je pouk na daljavo enakovreden pouku v šoli, kar se obveznosti in znanja tiče.

Vloga staršev v tem času je zelo pomembna. Starši naj bi otroku pri pouku na daljavo nudili varno, učno okolje doma. To pomeni:

•  Da starši spodbujate svoje otroke tudi v teh razmerah, da jim prisluhnete in poskušate tudi v tej situaciji najti vsak dan veliko dobrega in pozitivnega. S poudarjanjem pozitivnega in uspešnega bomo mladim pokazali, da je tudi ta virusna situacija priložnost, da se kaj novega naučimo in da jo sprejmemo kot izziv, ne pa kot katastrofo.
  • Da smo odrasli otrokom vzor in če bomo mi delovali optimistično, bodo tudi otroci delovali tako, če pa bomo mi le kritizirali (pred njimi) in “jamrali”, tudi oni ne bodo  mogli vestno opraviti svojih obveznosti in bodo iskali izgovor izven sebe.
  • Da morajo starši otroku zaupati in mu omogočiti, da bo čimbolj samostojen. Otroka ne pripravljamo za življenje, če naredimo naloge namesto njega in če nadzirajo vse, kar učenec počne za šolo (spremljamo učno snov, delamo seminarske naloge …). S takim početjem otroku pokažemo, da mu ne zaupamo in da ni sposoben nalog opravit sam. Tako početje staršev ogroža otrok zdrav in uspešen razvoj njegovih sposobnosti in razvija pri otroku predstavo, da je nesposoben.

Skratka otroci se lahko razvijajo v zdrave, uspešne, samostojne posameznike le, če:

• jih spodbujamo, da naloge opravijo po svojih najboljših močeh,
  • smo jim odrasli na razpolago, kadar potrebujejo pomoč,
  • verjamemo, da so sposobni sami narediti šolske obveznosti in jim zaupamo,
  • se skupaj veselimo njihovih učnih uspehov,
  • jih spodbujamo, da so napake, ki jih naredimo priložnost, da jih popravimo in se časa novega naučimo,
  • jim ne glede na učni uspeh, vsak dan izkazujemo brezpogojno ljubezen in pozornost s spoštljivim in strpnim pogovorom.

V potrditev zgoraj zapisanega Vas spoštovani starši vabim, da si ogledate predavanje

dr. Aleksandra Zadela na spodnji povezavi:

Poglejte si posnetek

Prosim pa Vas še, da izpolnite anketo, ki so vam jo poslali razredniki. Zelo pomembno je, da čim več staršev izpolni anketo, ker tudi na osnovi Vaših mnenj bomo lahko izboljšali pouk na daljavo.

Do ankete lahko dostopate tudi tukaj:

In za zaključek:  VESELJE NI V STVAREH, TEMVEČ V NAS.

Wilhelm Richard Wagner

(1813- 1883)

Vsak dan najdite veselje v majhnih stvareh in ostanite zdravi.

Prijazno Vas pozdravljam in  veselim se našega sodelovanja.

Anita Ambrož