PERNICE Z OSNOVNO ŠOLO ŠENTJANŽ

Prejšnji teden je Osnovna šola Šentjanž bila na Pernicah. Zato se je naša šola odločila, da jih gremo pozdravit za en dan, saj so bili naši vrstniki. Zelo sem se veselil tega dne.

Odpeljali smo se na Pernice, kjer so nas učenci OŠ Šentjanž pričakali s plesom. Ples je bil takšen, da so se držali za roke in v krogu plesali. Ko so končali s plesom, smo igrali igrico spoznavanja. Igrica je potekala tako, da smo se postavili v krog in dobili štiri male žogice. Ko si žogico nekomu vrgel, si moral izgovoriti njegovo ime, ki smo ga izvedeli pred pričetkom. Potem smo se razdelili v mešane skupine, kjer smo naredili likovni strip, ga zvočno opremiti, nato pa smo zgodbo tudi zaigrali pred vsemi ostalimi učenci. Sledila je malica, po kateri smo imeli prosti čas in smo lahko delali, kar smo hoteli. Razdelili smo se v tri skupine in smo igrali zanimive športne igre. Sledilo je kosilo, ki je zelo teknilo. Po kosilu smo imeli še športne igre, nato pa je prišel čas, ko smo učenci OŠ Muta morali oditi domov.  Vsi smo bili kar malo žalostni, saj smo se z učenci iz Osnovne šole Šentjanž zelo povezali in postali prijatelji. Na Pernicah mi je bilo zelo všeč in upam, da bomo še kdaj odšli na druženje s katero drugo osnovno šolo.

Nikola Štih, 8. b