Evropski teden mobilnosti (ETM) je vodilna kampanja Evropske komisije za ozaveščanje o trajnostni mobilnosti v mestih. Cilj kampanje je spodbujanje spremembe vedenja v smeri bolj trajnostnih oblik prevoza, kot so aktivna mobilnost (hoja, kolesarjenje), uporaba javnega prevoza itd. Dogodek letos poteka med 16. in 22. septembrom, vrhunec pa predstavlja akcija Dan brez avtomobila, ki je med prebivalci zelo priljubljena.

V sklopu Evropskega tedna mobilnosti bodo organizirane različne dejavnosti, ena izmed njih pa je PEŠ BUS. Ta aktivnost spodbuja učence, da se v šolo odpravijo peš v organiziranih skupinah, ki sledijo začrtanim potem in se držijo stalnega urnika.

PEŠ BUS bo potekal v času ETM. Organiziran bo na dveh lokacijah:

– Ob 7.30 bo zbirno mesto pred trgovino na Spodnji Muti, od koder se bo skupina odpravila do zbirnega mesta pri mostu čez Bistrico pri Mitnici (odhod ob 7.40), nato pa po varni šolski poti do šole.
Drugo zbirno mesto bo ob 7.45 pri kapelici v Obrtni ulici na Muti.
Cilj dejavnosti je spodbujanje zdravega načina življenja ter večje varnosti otrok na poti v šolo.

Občina Muta pa bo izvajala še druge dejavnosti:

Vljudno vabljeni.

Lep pozdrav.