Na šoli izvajamo projekt TRAJNOSTNA MOBILNOST V OŠ – Gremo peš s kokoško Rozi. Znotraj projekta bomo   od 16. 9. do 22. 9. 2020 izvedli   dejavnost »Evropski teden mobilnosti«, ki ima letos slogan »IZBERI ČISTEJŠI NAČIN PREVOZA«.

Od 16. 9. do 22. 9. 2020 bodo vsi prevozi organizirani do zbornega mesta. Vsi učenci in učenke bodo iz teh lokacij v spremstvu učiteljev šli peš v šolo.

ZBORNA MESTA bodo:

– Gortina – cerkev
– Spodnja Muta – trgovina
– Gortina – igrišče
– Gortina – sušilnica
– OŠ Muta
Razpored odhodov v šolo. (na spletni strani)
Učenci, ki niso vozači in nimajo zbornih mest na Gortini ali Spodnji Muti, pridejo sami ali v spremstvu staršev PEŠ v šolo do 7.30.

V tem tednu bodo v dopoldanskem času sledile različne aktivnosti:

• Na parkirišču OŠ Muta bo postavljen kolesarski poligon, kjer bodo učenci 5. razreda preverili svoje znanje vožnje s kolesi.
  • Učenci – 4.-9. razreda bodo v okviru predmeta ŠPORT izvajali dejavnosti (kolo, skiro, rolka, rolerji).
  • Učenci 1.–4. razreda bodo likovno ustvarjali na ulicah Mute in si dopoldneve popestrili z igricami.
    Spoštovani starši, učenke in učenci, dnevi od 16. do 22. 9. 2020 bodo namenjeni gibanju. Pustimo avtomobile doma, sedimo  na kolo ali pa gremo peš – storimo nekaj za svoje telo in zdravje.

Ravnateljica: Anita Ambrož, prof.