Učenci in učiteljice 1. triade smo imeli v četrtek, 2. 6. 2022, prvi »BRALNI MARATON«. Popoldan ob 16.00 smo se zbrali v šoli. Zbralo so nas je kar 69 učencev in učenk ter 7 učiteljic. Želeli smo, da bi lahko brali nekje v bližini gozda, pa nam je vreme malo ponagajalo. Zato smo prvi del maratona opravili na igrišču pred vrtcem, ko pa nas je pregnal dež, smo nadaljevali v šoli. Prebrali smo 7 zanimivih pravljic, pogovarja smo se o vsebini in ugotavljali smo, kaj se lahko od glavnih junakov naučimo. Na koncu pa smo iz odpadnih koščkov blaga ustvarjali ilustracije. Neizmerno smo uživali in smo se imeli lepo. Med samim branjem smo imeli več kratkih odmorov, kjer smo se okrepčali z dobrotami, ki smo jih prinesli zraven. Čisto na koncu pa smo dobili za večerjo presenečenje – pice velikanke. Pojedli smo vse do zadnjega koščka. Dogovorili smo se, da ko pridemo domov, se stuširamo, umijemo zobe in gremo naravnost v posteljo spat. Ta dan gotovo niso bile potrebne pravljice za lahko noč. Želimo si, da bomo še večkrat lahko ponovili naše skupno branje.

Učenci in učiteljice 1. triade

Všeč mi je bila zgodba o volkih, kako se med sabo sporazumevajo. Tudi pica je bila zelo dobra. (Alja)

Všeč mi je bila zgodba z naslovom Pojdi ven in se igraj (Gregor).

Zelo všeč so mi bile vse zgodbice, najbolj pa ustvarjanje na koncu (Maja, Miha).

Všeč mi je bila zgodba o levčku Rogiju, ki opisuje resnično zgodbo (Anže, Vid).

Bile so zanimive zgodbice o živalih, ustvarjali smo in jedli pico na koncu (Vanessa).

Volk gre na dopust je bila zanimiva zgodba o volku, ki je na dopustu, ostale živali pa so imele zabavo (Jernej)

Branje zunaj mi je bilo zelo všeč (Elisa).

Spoznali smo 7 različnih zgodbic, ki so mi bile vse zelo všeč. Na koncu smo iz koščkov blaga delali ilustracije (Tjaša).

Spoznala sem zgodbo o lisjaku, ki ni vedel kakšen je njegov talent (Nuša).

Všeč mi je bilo, da smo na koncu ustvarjali in da smo se lahko med sabo družili vsi od 1. do 3. razreda (Lili).

Vse mi je bilo zelo všeč (Ela).