Knjižne mišice

V torek, 15. 11. 2022, smo šli štirje devetošolci v knjižnico Radlje ob Dravi, kjer so potekale Knjižne mišice.

Ko smo prispeli v knjižnico, smo najprej odložili jakne, nato pa smo se razdelili v šest skupin po štiri. Bili smo pomešani z ostalimi učenci iz drugih šol. Dobili smo dve nalogi. Pri prvi nalogi  smo morali razporediti pomešane strani iz knjige Baubauci. Nekatere strani niso bile oštevilčene, zato smo imeli možnost, da smo si šli knjigo za določen čas ogledat. Imeli pa smo 20 minut, da smo nalogo dokončali.

Za drugo nalogo pa smo dobili eno stran knjige in smo morali napisati nadaljevanje in narisati ilustracijo. Na voljo smo imeli 15 minut. Ko smo to vse naredili, je režija vse pregledala in določila zmagovalce.

Bila sem članica zmagovalne skupine, za nagrado smo dobili igračo Foooty, iz katere lahko sestaviš žoge, zvezdo in še veliko drugih oblik.

Neli Čeh, 9. a