V okviru tedna Vseživljenjskega učenja je za učence naše šole potekala delavnica Zabavna kuhinja. Delavnica je potekala 16. maja 2024.  Učenci od 1. do 9. razreda so se preizkusili v peki peciva. Delavnici so se pridružili tudi otroci iz vrtca Muta. Najmlajši, to so bili vrtčevski otroci in učenci od 1. do 3. razreda, so se preizkusili v peki čokoladnih ter kokosovih kroglic. Učenci od 4. razreda naprej pa so pekli janeževe upognjence ter pripravili limonado. Na koncu peke je sledilo okušanje pripravljenih dobrot in medsebojno druženje.

Mateja Mazgan, Jožica Krajnc, Polona Dobnik

ZABAVNA KUHINJA

V četrtek, 16. 5. 2024, smo pričeli z delavnicami. Prva na vrsti je bila delavnica Zabavna kuhinja. Predenj smo pričeli z delavnico, smo se razdelili na tri skupine. Sodelovali smo otroci iz vrtca, otroci prve triade ter otroci druge in tretje triade. Vsi smo imeli različne zadolžitve. Dobili smo recepte, katerih smo se morali držati. Bil sem v skupini druge triade, kjer smo pekli janeževe upognjence. Ostale skupine so pekle kroglice iz keksov in  kokosove kroglice. Naredili smo tudi limonado. Na koncu smo vso pecivo lepo zložili na pladnje in jo postavili na pogrnjene mize. Vsi smo se nato posladkali s pecivom, ki smo ga z veseljem spekli. Vse skupaj je bilo zelo okusno.

Jan Golob, 6. a