V tednu od 20. do 24. januarja 2025 smo na Osnovni šoli Muta sodelovali v 10. Tednu pisanja z roko. Letošnja tema je bila “Ko spomini oživijo”, kar je učence spodbudilo k razmišljanju o preteklih doživetjih in občutkih, ki jih povezujejo z določenimi vonji.
Učenci so zapisali svoje spomine, ki jih obujajo vonji. Nastali so zanimivi zapisi, ki so jih učenci ustvarili z ročno pisavo.
Več kot 100 izdelkov naših učencev smo zbrali na Padletu. Ogledate si jih lahko tukaj:
Prebrali ste lahko zapise o spominih, ki jih imajo učenci, ko zavonjajo pecivo, recepte, ki so jih pridobili od svojih staršev in starih staršev.
V 2. razredu so prebrali pravljico nato pa jo ubesedili po svoje, v 3. in 4. razredu so se učenci prelevili v pesnike, starejši učenci so ustvarili kaligrame, v 6. razredu pa so napisali recept za srečo in pri razrednih urah poskusili prepoznati pisavo sošolcev. Preizkusili so se tudi v pisanju z roko, ki ni njihova dominantna. Učenci so prav tako ustvarjali kamišibaj.
Pisanje z roko je še vedno pomembno – spodbuja ustvarjalnost in izražanje na edinstven način. Hvala vsem, ki ste sodelovali!
Učiteljici Jožica Krajnc in Aja Lovrec